Haber

AK Partili Fatih Şahin: Mansur Yavaş kendini kurtarabileceğini düşünüyor

4 yıldır CHP’nin iktidarda olduğu Ankara, bir süredir şiddetli yağışlara ve sellere teslim oldu. Farklı zamanlarda meydana gelen sel, başkentte büyük hasara yol açtı. Kentin birçok yerinde evleri ve işyerlerini su bastı. Afette şehrin yetersiz altyapısı ciddi şekilde hasar gördü.

MÜDÜRÜNÜ DAHİL ET

Skandal sahnelerin ardından CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye (ABB) Başkanı Mansur Yavaş tepkilerin odağı oldu. Afetle mücadeledeki yetersizliği nedeniyle eleştirilen Mansur Yavaş, Ankara Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürü ( ASKI) Erdoğan, Öztürk’ü görevden aldı.

Öztürk, Lider Yavaş’ın onayıyla Cumhurbaşkanlığı iç emrine verildi.

BİR YÖNETİM KURULU ÜYESİ DEĞİŞTİ

Öztürk’ün bizzat atanmasına kadar Genel Müdürlük görevini ASKİ Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Işık’ın yürüteceği öğrenildi.

“SORUMLULUKTAN KAÇINMAYA ÇALIŞIYORUZ”

AK Parti Genel Sekreteri Fatih Şahin, ABB Başkanı Mansur Yavaş, ASKİ Erdoğan Öztürk’ün görevden alınmasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

CHP’li Mansur Yavaş, Kılıçdaroğlu’nun izinden giderek başarısızlığın faturasını alt düzey yöneticilere keserek sorumluluktan kurtulmaya çalışıyor.“Değerlendirmeyi yapan Şahin, Kılıçdaroğlu ve Yavaş’ın palavra ve tehditlerle dolu bir seçim kampanyası yürüttüğünü, CHP yönetimlerinin ve illerin hizmet hasreti çektiğini belirtti.

“İKİNCİ TAKSİTİ YEREL SEÇİMLERDE ÖDEYECEKSİNİZ”

Milletin tüm bunların hesabını sandıkta sorduğunu belirten Şahin, şöyle konuştu:

“Kılıçdaroğlu, MYK’yı değiştirdi ve başarısızlığın faturasını kendi atadığı genel müdürlük yönetimine fatura etmeye çalıştı. Mansur Yavaş da 4 yıldır ihmal ettiği Ankara’daki ASKİ Genel Müdürü’nü değiştirerek kendisini kurtaracağını düşünüyor. Son seçim ilk taksit oldu. milletin size verdiği faturanın ikinci taksiti 10 ay sonra yerel seçimde ödersiniz twitter’daki süslü açıklamalarla sanal alemde algı operasyonlarıyla ayak oyunlarıyla bir yere varamazsınız üretemeyenler siyaset, hizmetler ve eserler kaybetmeye mahkûmdur.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu