Haber

Almanya’da bir hastaneden tepki toplayan ‘deprem mağdurları’ çağrısı

Almanya’daki Ulm Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan yazılı açıklamada, tarihi geçmiş eserlerin Türkiye ve Suriye’deki deprem bölgelerine gönderilmek üzere toplanması çağrısı tepki çekti. Hastane yönetimi bunun resmi bir duyuru olmadığını açıkladı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye ve Suriye’ye yardım kampanyalarının düzenlendiği Almanya’da bir hastanede yapılan açıklama yansımalara neden oldu.

Baden-Württemberg eyaletindeki Ulm Üniversite Hastanesi’nden yapılan yazılı duyuruda, son kullanma tarihi geçmiş veya çöpe atılması muhtemel ekipmanların beyin sarsıntısı alanlarına gönderilebileceği belirtildi. Açıklama Türk vatandaşlarının tepkisini çekerken, iddiaya ilişkin hastane yönetiminden açıklama geldi.

Hastaneden yapılan yazılı açıklamada, söz konusu yardım kampanyasının hastane tarafından yapılmadığına dikkat çekilerek, “Duyuru üniversite hastanemizin resmi yazısı değildir. Söz konusu metin bir e-posta adresinden alınmıştır. İç yazışmalarda mail.Yanlış anlaşılmadan dolayı çok özür dileriz.”

Açıklamanın devamında hastanenin konu ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi verildi. “Hastane istasyonlarında son kullanma tarihi geçmiş ancak tam işlevli, kaliteli ve orijinal ambalajlı bandaj, mide tüpü veya sonda gibi malzemeler toplanıyor. Herhangi bir ilaç içermediği açıkça belirtilen bu malzemeler, krize destek amacıyla bazı girişimlere aktarılıyor. alanlarda” denildi. Son kullanma tarihi geçmemiş malzeme ve hasta bakımı için gerekli malzemeler hastane tarafından üçüncü şahıslara verilemez. – BERLİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu