Haber

Anket Sonuçları ORC’yi Tutmadı, Savundu

Seçim sonuçlarına ayak uyduramayan anket şirketlerinden biri olan ORC, genel olarak işbaşı yaptı. Firma, diğer anket şirketlerinin de bu seçimde beklentilerin üzerinde hata yaptığını savundu.

Pazar günü yapılan seçimlerin ardından ilk değerlendirmeyi anket kuruluşu ORC yaptı. Kılıçdaroğlu’nun ilk yarışta galip geleceğini, son anketinde ise Cumhur İttifakı’nın meclis çoğunluğunu kaybedeceğini belirten şirket, bu seçimde anket şirketlerinin çoğunun yanıldığını vurguladı.

ORC en son 10-11 Mayıs tarihlerinde bir anket düzenledi. Şirket anketinde Kılıçdaroğlu yüzde 51.7, Erdoğan yüzde 44.2 ⬇️

ORC, 2018 seçimlerindeki başarısıyla da övünmeye devam etti: “2018 seçimleri öncesi açıkladığı cumhurbaşkanlığı ve genel seçim oranları ile en doğru sonucu açıklayan araştırma şirketi oldu.”

ORC, tüm anket şirketlerini yüzde 10’un üzerinde oy oranıyla deviren MHP’ye ilişkin şunları yazdı: “20 araştırma şirketinden 19’u MHP’nin oylarının 5 ile 7 puan arasında olacağını tahmin ediyordu ve MHP’nin kazanacağını sadece ORC bulup açıkladı. eşiği aşmak.”

ORC’nin kurumsal Twitter hesabından seçim sonuçlarının değerlendirilmesi ⬇️

idil-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu