Haber

Depremzedeler oy kullanmak için memleketlerine gidiyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntının ardından yaşadıkları şehirleri terk ederek Kırıkkale’ye gelen mağdurlar, ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde oy kullanmak için valiliğin ayarladığı araçlarla memleketlerine gitti.

28 Mayıs Pazar günü Türkiye yeniden sandık başına gidiyor. Birinci tipte en çok oyu alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun ortasında yapılacak ikinci tip Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde, afetzedeler bir kez daha deprem bölgesindeki memleketlerinde oy kullanacak. Kırıkkale Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne bağlı öğrenci yurtları ve yurtlarında misafir edilen mağdurlar, valiliğin ayarladığı araçlarla sandık başına gitmek için yola çıktı. Deprem bölgelerine giden afetzedelerin yol giderleri Afet ve Acil Durum İdaresi Başkanlığı tarafından karşılandı.

Vali Yardımcısı Ahmet Sait Kurnaz, valilik koordinasyonunda son 2 günde yaklaşık 300 depremzedenin oy kullanacakları illere gönderildiğini belirterek, “Dönmek isteyen depremzedelerimiz illerde AFAD’a başvurursa” dedi. gittiler, ilimize nakledilmelerini sağlayacaklar.”

Malatya’ya oy vereceğini belirten Aziz Duru, “AFAD’ın desteğiyle gidiyoruz.

Yeşim Balbal, Kırıkkale Valiliği’nin kendilerine her türlü yardımı yaptığını anlatarak, “Burada hiç sıkıntı yaşamadık. 3 aydır mutfağımıza bir şey almadık, devletimiz sağladı. Allah devletimizden razı olsun. Şimdi Malatya’ya oy vermeye gidiyoruz. Konteynerimiz de çıktı, biz de kendi eşyalarımızı getirdik.” Alıyoruz” dedi.

Oy kullanmak için Malatya’ya gittiğini belirten Aziz Duru, “AFAD’ın desteğiyle gidiyoruz.

Derya Duru ise 3 aydır Kırıkkale’de yaşadığını ve devletin kendilerine gereken özeni gösterdiğini söyledi. – KIRIKKALE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu