Haber

Dünyanın gözü kulağı Sakarya’da

SAKARYA (İGFA) – Dünyanın en iyi bisiklet yarışlarına ev sahipliği yapan Sakarya Bike Fest’in heyecanı her geçen gün artıyor. Büyükşehir Belediyesi’nin Sakarya’yı bisiklet sporunun dünya merkezi haline getirmeyi hedeflediği düzenleme kapsamında start alan ilk yarış Sakarya Turu’nun 3. etabı geldi.

Dünyanın dört bir yanından 72 sporcunun pedal çevirdiği Tour Of müsabakası, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi – Kaynarca rotasında devam etti. Yaklaşık 136 kilometrelik parkurda yıldız pedallar, şampiyonların belirleneceği final etabında avantaj elde etmek için maksimum performans sergiledi.

Kaynarca ilçesine ulaşan sporcular, belirlenen rotalara 2 ırk daha atarak yarışı tamamladı. Sert virajlardan geçerek tempoyu zirveye taşıyan sporcular, Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde 3. etabı tamamladı. 13 ülkeden 14 takımın mücadele ettiği etapta rekor denilebilecek bir tablo ortaya çıktı. Dünya yıldızı sporcular son etap öncesi puanları topladı.

AŞAMA 3 NEFES KESİCİ

Tur Of 3. Etabını Astana takımından Estonyalı atlet MartinLaas 3.11.36’lık derecesiyle birinci tamamladı. Güçlü etabı Cezayir Milli takımından Yacine Hamza 3.11.37’lik derecesiyle, Çin Milli takımından XianlingLyu ise 3.11.38’lik derecesiyle üçüncü sırada tamamladı.

Büyükşehir bisiklet takımının 4 sporcuyla katıldığı 3. etapta Büyükşehir’den Bereznyak yarışı 4. sırada tamamladı.

Dördüncü ve son etabı (Karasu) Cumartesi günü koşulacak olan Sakarya Turu’nda genel klasman liderliği el değiştirdi. İlk iki etapta gösterdiği üstün performansla klasman liderliğini ve turuncu mayoyu sırtında taşıyan Metropolitan Breznyak, 3. Etap sonucunda klasman liderliğini ve turuncu mayoyu Estonyalı sporcu Martin Laas’a devretti. .

PEDALLAR KUZEYE DÖNDÜRÜLECEK

Tour Of’un 4. ve son etabı yarın saat 10.00’da Ayçiçeği Bisiklet Vadisi’nde başlayacak. Kaynarca, Denizköy, Karasu güzergahında tamamlanacak yarışın son etabında şampiyonluk ilan edilecek. Ayrıca bugün (16.00) başlayan MTB Cup Ülkeler Arası Dağ Bisikleti Yarışı da heyecanı farklı bir noktaya taşıyacak. 21 Mayıs Pazar günü vadiden başlayacak MTB Dağ Bisikleti Eliminator Dünya Kupası’nda gerçek bisiklet rüzgarı esecek. Bu yarış 14.00-18.00 saatleri arasında koşulacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu