Haber

El Chapo’nun eşi Emma Coronel Aispuro serbest bırakıldı

El Chapo lakaplı Meksikalı uyuşturucu baronu Joaquin Guzman’ın eşi Emma Coronel Aispuro, ABD’de alıkonulduğu açık ceza infaz kurumundan serbest bırakıldı.

Los Angeles’ta açık ceza infaz kurumunda gözaltına alınan dünyaca ünlü Meksikalı uyuşturucu baronu El Chapo olarak da bilinen Joaquin Guzman’ın eşi Emma Coronel Aispuro serbest bırakıldı. ABD Federal Cezaevleri Bürosu yetkilileri yaptıkları açıklamada, Aispuro’nun serbest bırakıldığını doğrulayarak, gizlilik ve güvenlik nedeniyle gözaltı süresi sona eren kişiler hakkında daha fazla bilgi verilemeyeceğini duyurdu.

Aispuro’ya 4 yıl denetimli serbestlik verilecek

Özgürlüğüne kavuşan Aispuro’ya önümüzdeki 4 yıl boyunca kontrollü özgürlük verileceği belirtildi. Bu süre zarfında Aispuro’nun mahkeme tarafından belirlenen yerde ikamet etmesi ve herhangi bir iş veya ev adresi değişikliğini yetkili makamlara bildirmesi gerekmektedir.

Açık cezaevine nakledildi

Aispuro, Guzman’ın işlerine karıştığının belirlenmesi üzerine 22 Şubat 2021’de ABD’nin Washington Dulles Uluslararası Havalimanı’nda tutuklandı ve 3 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Aispuro, geçtiğimiz Haziran ayında ABD’nin Teksas eyaletindeki hapishaneden açık cezaevine nakledildi.

Suçlamaları kabul etti

Yakalanmasının ardından ABD’de federal mahkemede yargılanan Aispuro, 30 Kasım 2021’deki duruşmada Guzman’ın uyuşturucu kaçakçılığına yardım ettiği suçlamalarını kabul ettikten sonra 3 yıl hapis ve 4 yıl denetimli serbestlik cezasına çarptırıldı. kocası cezaevindeyken kartelin diğer ortakları arasında aracılık yaptığını söyledi.

Öte yandan Sinaloa Kartelinin eski lideri Guzman, müebbet hapis cezasını çekmek üzere ABD’nin Colorado eyaletindeki Supermax Hapishanesinde tutuluyor. – LOS ANGELES

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu