Haber

Eskişehirli Bisikletçi Kaza Geçirdi, Yarışı Kırık Bisikletle Tamamladı

Belçika’da düzenlenen Dağ Bisikleti Dünya Kupası’na Eskişehirli ablası ile katılan Gökay Konuk, kaza yapmasına rağmen bozulan bisikletini bantlayarak yarışı orta sıralarda tamamladı.

Eskişehir’den Gökay Konuk, kardeşi Eda Konuk ile Belçika’da düzenlenen 2023 UCI Mountain Bike Eliminator World Cup Oudenaarde (Dağ Bisikleti Dünya Kupası) yarışlarına katıldı. Ağabey Konuk, yarışa başladıktan kısa bir süre sonra birinci tipte kaza geçirdi. Kazada bisikleti kırılan ve kendisi de yaralanan Gökay Konuk, bisikletini bantlayarak yarışı orta sıralarda tamamladı. Kardeşi Eda Konuk, bisikletinin zincirinin arızalanması nedeniyle yarıştan geri kalsa da yılmadı ve yarışı bitirdi. Yurt dışında ter döken ve ardı ardına sorunlarla boğuşan kardeşler, Türk bayrağını en uygun şekilde temsil etmeye çalıştı.

Gökay Konuk abi, “Dünya Kupası’nın ilk etabında kaza yaptım. İki kez düştüm ve bisikletim kırıldı. Zor da olsa yarışa devam ettim. Ağrılara rağmen ikinci etabı sürdüm ve ardından katıldım.” Son yarışta yarışı orta sıralarda bitirdik. İstediğim sonucu alamasam da yine ülke bayrağını temsil ettim. “Eda kardeşim de teknik bir sorun yaşadı. İlk etapta yarışta ilerlerken zincirinde sorun yaşadı. Takımı yakaladı ve savaştı. Bayrağımızı en iyi şekilde temsil ettik” dedi. – ESKİŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu