Yaşam

İnciler yasaklanıyor mu? İnci Taneleri RTÜK tarafından yayından kaldırılacak mı? Pearl Grains yayından mı kalkıyor?

Dün akşam ilk bölümüyle ekrana gelen İnci Taneleri dizisi payvon sahneleriyle heyecan yarattı. Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, dizinin Ankara ve Ankara kültürünü yanlış yansıttığını belirterek yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK’e başvuracaklarını duyurdu. Peki İnciler yasaklanıyor mu? İnci Taneleri RTÜK tarafından yayından kaldırılacak mı?

İNCİLER YASAK MI?

Tanıtım görselinin yayınlandığı günden bu yana adından söz ettiren İnci Taneleri dizisi dün akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Dizideki köşk sahneleri ve danslar büyük yankı uyandırdı. Bu durum bazı tepkilere neden oldu.

PAYVON SAHNELERİNİN BÜYÜK BİR ÖRNEK OLDUĞUNU VURGULADILAR

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, dizinin köşk görselleriyle reklamının yapıldığını, fragmanda ana karakterin giydiği elbisenin bir internet sitesinde yayınlanarak aynı gün tükendiğini belirtti. Demir, “pavyon dansı kursu” açılmasına da tepki göstererek, bu durumun genç kızları cesaretlendirdiğini ve Ankara için bir utanç olduğunu vurguladı.

“KALDIRILMASI İÇİN YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

Durakmedya’ya konuşan Demir, dizinin yayından kaldırılması için harekete geçtiklerini belirterek, “Ankara için köşk kültürü övülecek, gündeme getirilecek bir konu değil. Aslında Ankara denildiğinde akla gelen bir şeydir. Başkent Ankara’ya yazıktır ki köşk denilince akla… Pavyonlar düşük ahlaki değerlerin, kadın sömürüsünün, mafyanın sembolüdür, çürümenin merkezleridir, onları ön plana çıkarıp teşvik edecek başka bir şey bulamayan zihniyetler Diziler ve sinemalar Milli Mücadelenin merkezi olan Ankaramız köşk kültürüyle değil, bir ülkenin kurtuluşunun ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en değerli unsuru olan SEYMENLİK kültürüyle anılmalıdır. Oğuz kültürünün gelip günümüze kadar gelmesine vesile olan “Bunun için elimden geleni yapacağım. Dizinin yayından kaldırılması için yasal haklarımızı arayacağım.”

Kaynak: Haberler.com / Gündem

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu