Haber

İş yerinde ‘vaşak’ sürprizi: Yediği tavuğun sahibi tarafından yakalandı, dükkana sığındı

İş yerinde ‘vaşak’ sürprizi: Yediği tavuğun sahibi tarafından yakalandı, dükkana sığındı

GÜMÜŞHANE – Gümüşhane’nin Kelkit ilçe merkezindeki kümeste tavuk yiyen vaşak, sahibinden kaçarken tavukların girdiği sokaktaki bir mobilya mağazasına sığındı.

Ormanların iç kesimlerinde ve dağlık bölgelerde yaşayan, Türkiye’deki kedigiller familyasının en büyük kedi türü olan, sadece et tüketen ve “ormanların hayaleti” olarak adlandırılan vaşak, Kelkit ilçe merkezinde görüntülendi. Gümüşhane’nin.

Her zaman kamera görüntülerine takılan vaşak, ilçe merkezinde tavuklarını öldürdüğü kümes sahibinden korkunca vatandaşların cep telefonlarına takıldı.

Evin yakınındaki bir mobilya mağazasına giren yetişkin vaşak, bir süre sonra orada mahsur kaldı. Dükkan sahiplerinin haber vermesiyle bölgeye gelen Kelkit Belediyesi Zabıta ekipleri, yakaladıkları vaşağı uyuşturucu iğnesiyle uyuttuktan sonra Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerine teslim etti.

DKMP grupları, aldıkları vaşağın ilk sağlık kontrolünde herhangi bir sorun ve yaralanmanın bulunmadığını belirledi. Muayene amacıyla veteriner gözetimine alınan vaşak, zayıflığı nedeniyle bir süre dinlendikten sonra doğaya salınacak ve beslenecek.

“Vallahi dükkânda vaşak var”

Vaşanın dükkana girip yakalandığı anlar vatandaşların cep telefonlarıyla kaydedilirken, o anları görüntülü görüşme ile arkadaşlarına ileten bazı vatandaşların “Vallahi dükkanda vaşak var” ifadeleri yer aldı. dikkat çekti

“Bebek karyolasında mı?” Yorum yapan vatandaşlar vaşağın üzerlerinde gerçek olduğunu anlayınca hızlı adımlarla kaçtı.

Polis ekiplerinin yakaladığı vaşağı görenlerden bazılarının “Bana ver yedireyim” ifadeleri kullanması gülümseme oluştururken, vaşağın vatandaşın ayağını tırmalamaya çalıştığı kameralara yansıdı. marketten çıkarıldığında tavuğunu yiyen vatandaşın yanına gelerek, “Tavuğu neden yedin” dedi.

Aydın Doğan Caddesi’ndeki mobilya mağazasına vaşağın girdiğini gören Veysel Keyifli, o anları şu sözlerle anlattı:

“Arkadaşlar kapının önünde dururken vaşak çıktı ve hızla karşıdaki dükkana girdi. Ahmet kardeşinin tavuğunu yedi. O da bir yerden çıktı. O da eline bir sopa alıp kovaladı, ve korkmuş vaşak ilk defa dükkana girdi. İlk defa böyle bir şey gördük. İlk defa gördük. “Şok olduk. ilçe merkezinde caddenin ortasından karşıya geçerek dükkana girdi. Daha sonra polisler geldi, yakalayıp götürdüler” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu