Haber

Mustafakemalpaşa Belediye Başkanı Mehmet Kanar, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

19 Mayıs 1919, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı, bağımsızlık aşkının alevlendiği gündür. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a çıkarak başlattığı bağımsızlık mücadelesinin 104. yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gurur, coşku ve heyecanla kutluyoruz.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadele’yi başlatması istiklal mücadelesinin ateşleyici bir adımıdır. Mustafa Kemal Atatürk, Türk milletini milli şuur ve direniş ruhu ile buluşturarak Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini attı. Tarihin değerli dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs’ın gençlere armağan edilmesi, gençlere gösterilen paha biçilmez ilgi açısından anlamlı bir gündür. Bizler de Türk Yüzyılının en genç fikirlerine değer vererek, gençlerimizin geleceğini aydınlatacak projeleri hayata geçirerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolu izliyoruz. Gençlerimizin hayallerini gerçekleştirebilecekleri mutlu ve müreffeh bir gelecek inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarını saygı, minnet ve minnetle anıyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

sefaatlihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu