Haber

Romanya Başbakanı Avrupa’daki ‘savaş’ iddialarını değerlendirdi: ‘Hazırlık yapmaya gerek görmüyoruz’

Romanya Başbakanı Marcel CiolacuAvrupa’da askeri bir çatışma olasılığı hakkında yorum yaparak, savaşa hazırlanmak için hiçbir neden görmediğini söyledi.

Daha önce Batı basını, İngiliz Silahlı Kuvvetleri Genelkurmay Başkanı Patrick Sanders Rusya ile olası bir çatışma durumunda İngilizlere orduda hizmet etmeye hazır olmaları çağrısında bulunduğunu bildirdi. Ayrıca Alman Savunma Bakanı Boris Pistorius’unŞu anda Rusya’nın NATO topraklarına saldırı tehdidi görmediğini ancak “beş ila sekiz yıl içinde farklı bir senaryonun mümkün olduğunu” belirtti.

Başbakan, Zımpara makineleriVe Pistorius’un‘nin açıklamaları hakkında yorum yapılması talebine yanıt olarak gazetecilere verdiği demeçte, “Savaşa hazırlanmaya gerek yok.”

Rusya Dış İstihbarat Teşkilatı Direktörü Sergey NaryshkinDaha önceki açıklamasında ” Rusya’nın NATO’ya saldırı planladığı iddialarına ilişkin açıklamalar, Batı’nın Rusya’ya yönelik mevcut hibrit saldırganlığını meşrulaştırmaya yönelik bir bilgi savaşıdır.r” dedi. Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrovda, ” Rusya’nın herhangi bir yere saldırmaya yönelik askeri, siyasi ve ekonomik arzusu ve ihtiyacı yoktur.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu