Haber

Rüşvet skandalında yeni detay! Ses kaydı ortaya çıktı! Selvi Kılıçdaroğlu’nun akrabası…

Kemal Kılıçdaroğlu’nun eşi Selvi Kılıçdaroğlu’nun akrabası Deniz Gündüz’ün, İstanbul’da CHP’li Kadıköy Belediyesi’ne bağlı Kadıköy Kriton Curi Parkı’ndaki kafeyi kiraladığı için işadamı Necati Yağcı’yı 350 bin lira dolandırdığı ortaya çıktı.

Dolandırılan Yağcı’nın aldığı ses kaydı, soruşturma birimlerine sunuldu. Peyzaj analiz ve uyarlama uzmanı olan bilirkişi, ses kayıtları üzerinde yaptığı incelemede ses kaydının deşifresini yapmıştır. Ses kayıtlarının detayları, Kadıköy Belediyesi’nde rüşvet ve gasp kabahatinin nasıl “normal bir prosedür” olarak uygulandığını da gözler önüne serdi. Ses kaydında Kadıköy Belediye Başkan Yardımcısı Fahrettin Kayhan’ın CHP’nin Kadıköy’deki kasası olduğu iddia edildi.

BAŞBAKAN’A KİMSE GİYMEZ
Ses kaydında Gündüz, Yağcı’ya “Demek ki orada Fahrettin Kayhan kralmış. Bu parti Fahrettin’i bütün Kadıköy’ün kumbarası yapmış. 500 bin lira alana kadar aşağıya ruhsat vermiyorlar” diyor. Gündüz, Kayhan’ın Kadıköy’deki ünlü bir restoranı kasa olarak kullandığını da ifade etti. Kadıköy Belediye Başkanı Şerdil Dara Odabaşı’nın belediyede kimsenin giymediğini sözlerine ekleyen Gündüz, “Serdil orada sadece hukuka bakar. En tecrübeli Fahrettin. Sorun olmadığını bilir. Örtülerini çok iyi bilir.”

GÜRSEL TEKİN GİRDİ
CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’e bir arkadaşı vasıtasıyla ulaştığını söyleyen Yağcı, “Arkadaşım ben olayı yargıya taşımayayım, partinin adı lekelenmesin dedi. Gürsel Tekin ilgileneceğini söyledi. Tekin’in Kadıköy’ü arayıp bu işin çözülmesini istemesi üzerine zanlılar beni tanıyan başka birine gittiler” dedi.

KAYNAK: SABAH GAZETESI

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu