Haber

SANKON Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Sanayi ve Ticaret Konfederasyonu (SANKON) Genel Başkanı Ferudun Cevahiroğlu, Hindistan’ın Ankara Büyükelçiliğini ziyaret etti.

Cevahiroğlu, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilere katkı sağlamak amacıyla düzenlenen toplantıda, türkiyeHindistan Cumhuriyeti ile Hindistan Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ve ticari çıkarlara değer verdiklerini kaydederek, ” türkiyeTürkiye ile Hindistan arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesi için SANKON olarak Hindistan Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği ile mevcut işbirliğimizi geliştirmek ve daha da güçlendirmek için çalışmaya, geliştirmeye ve daha da güçlendirmeye hazırız.”

Cevahiroğlu, geçtiğimiz yıllarda Hindistan Büyükelçiliğini de ziyaret ettiklerini belirterek, ” türkiye Hindistan Cumhuriyeti ile Hindistan Cumhuriyeti arasındaki ekonomik ve ticari ilişkilerimize katkı sağlamak amacıyla, iki ülke arasında bir video konferans ve birçok SANKON üyesi şirketin katılımıyla fiziki ve çevrimiçi bir ekonomik işbirliği forumu düzenlemek istiyoruz. SANKON üye firmaları ile en kısa zamanda kalabalık bir heyetle Hindistan’ı ziyaret etmek ve birçok ikili anlaşmaya imza atmak istiyoruz” dedi.

Cevahiroğlu, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan döneminde Hindistan Cumhuriyeti türkiye Türkiye Cumhuriyeti ile ekonomik, ticari ve stratejik işbirliğimiz en üst düzeye ulaşmıştır. Türk firmaları olarak bu durumu büyük bir memnuniyetle karşılıyoruz.”

HİNDİSTAN’DAN TÜRK ŞİRKETLERİNE DAVET

Hindistan Devleti Ankara Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı Uma Kant, iki ülke arasındaki ekonomik ve ticari çıkarların değerine vurgu yaparak Türk firmalarını ülkelerine yatırım yapmaya davet etti.

Kant, ” türkiye Hindistan ve Hindistan’ın ortasında ikili çıkarlar güçlü ve ülkelerimiz arasındaki ticaret hacminin daha yüksek seviyelere çıkması gerekiyor. Her iki ülkenin ortasında ekonomik, ticari ve kültürel alanlarda işbirliğimizi artırmak amacıyla SANKON kuruluşu ile güçlü işbirliğimiz gelecekte de kararlılıkla devam edecektir. Bu doğrultuda Türk firmalarının katılacağı video konferans ve fiziksel-online iş forumu için SANKON ile iş birliği yapmaya hazırız. Hindistan’dan Türkiye’ye birçok ürün ihraç ediyoruz ve birçok ürünü Türkiye’den ithal ediyoruz. Türk şirketleri ile Hintli şirketler arasında daha fazla işbirliğine ihtiyaç var” dedi.

Kaynak: ANKA / Ekonomi

haber-cavdir.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu