Teknoloji

Starfield ABD’de eylül ayının en çok satan oyunu oldu

Microsoft, Bethesda Game Studios tarafından geliştirilen aksiyon rol yapma oyunu Starfield, 6 Eylül 2023’te Xbox ve Windows’ta yayınlandı. Ayrıca şirket, merakla beklenen oyunu çıkış gününde Xbox Game Pass üzerinde de kullanıma sundu. Yani abonelik servisine abone olan kişilerin oyunu oynamak için tek bir kuruş bile ödemesine gerek kalmıyordu. Buna rağmen Starfield geçtiğimiz eylül ayında ABD’de en çok satan oyun olmayı başardı.

İlginç olan, Starfield’ın geçen ay piyasaya sürülen tek AAA oyunu olmaması. eylülde Mortal Kombat 1, Maaş günü 3Ve NBA 2K24 Gibi merakla beklenen birkaç oyun daha piyasaya sürüldü. Bu nedenle Starfield, güçlü rekabete rağmen yüksek satış rakamlarına ulaştı. Starfield şu anda ülkede 2023 yılı boyunca en çok satan yedinci oyundur ve listede daha da yukarılara çıkması bekleniyor.

Xbox Game Pass gibi oyun abonelik hizmetlerinin oyun satışlarına zarar vereceğine dair uzun zamandır bir inanış var. Ancak Starfield’ın satışları bunun aksini kanıtlıyor. Oyun aynı zamanda Xbox Cloud Gaming’de de mevcuttur, dolayısıyla bu oyunu oynamak için bir oyun bilgisayarına veya oyun konsoluna ihtiyacınız yoktur. Ayrıca Starfield’ı, Gaming Hub aracılığıyla Xbox Bulut Oyun sunan Samsung TV’ler gibi Xbox Bulut Oyun’u destekleyen herhangi bir cihazda da oynayabilirsiniz. Tabii yurt dışında yaşıyorsanız…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu