Haber

Sultanbeyli Afet Koordinasyon ve Eğitim Merkezi yarın hizmete girecek

yeni hizmetler kazanmaya devam ediyor.

Çok fonksiyonlu bir tesis olarak inşa edilen ve alanında ilkler arasında yer alan Sultanbeyli Afet Uyum ve Eğitim Merkezi açılıyor.

Merkezde Afet Uyum ve Yönetim Merkezi, eğitim merkezi, seminer salonu, mutfak, gıda depoları, Arama Kurtarma Ekip malzeme depoları, Turgut Cansever Kütüphanesi, revir ve gözlem odası; Peyzaj uygulamalarıyla da yaşam alanına dönüştürüldü.

Sultanbeyli Belediyesi’nden örnek hizmet: Depremle ilgili onlarca şey var

Merkezin bahçesinde çocuk oyun alanı, koşu parkuru, 4400 metrekarelik yeşil alan ve 4 kişilik konaklama alanına dönüştürülebilen kamelyalar bulunuyor.

Ayrıca önümüzdeki günlerde afet merkezine geçici barınaklar da eklenecek.

Binlerce gence afet eğitimi verilecek

1000 m2 kapalı eğitim alanına sahip merkezde ilçe sakinlerine ve binlerce gence afetlerle ilgili eğitimler verilecek.

Eğitim için oluşturulan özel alanda sanal gerçeklik teknolojisi kullanılarak yangın ve su baskınlarına karşı afet farkındalık eğitimi, sanal oda, son teknolojiyle donatılmış ilk yardım eğitim alanı, interaktif söndürme cihazları kullanılarak yangın eğitim simülasyonu, 2 eksenli simülatör ve eğitim salonu, 5D film tiyatro, dumanlı alanlar Deprem sonrası oluşacak tahribatı gözlemlemek için hazırlanmış kaçış koridoru ve enkaz koridoru bulunmaktadır.

Farkındalık artırıcı eğitimler de yer alacak

Bu eğitim istasyonlarıyla vatandaşlara afet durumlarında ne yapılması gerektiği konusunda bilinçlendirme eğitimleri verilecek.

Günlük hayatta piknik alanı görevi görecek olan bahçedeki kamelyalar, olası bir afet anında hızlı ve pratik bir şekilde 4 kişilik konaklama alanına dönüştürülerek, şehir dışından yardıma gelen grupların konaklama ihtiyacını da karşılayacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu