Teknoloji

Visions of Mana Çıkış Tarihi Hakkında Bilgi Verildi!

Visions of Mana oyunu için geri sayım başlıyor. Bu yazımızda çıkış tarihine, merakla beklenen fragmanlara ve oynanış detaylarına yer verdik. Bu yeni macera, Mana serisinin büyülü dünyasını genişletmeye hazırlanıyor. Oyun severlere unutulmaz bir deneyim vaat etmeyi planlıyor.

Mana serisinin 15 yıl aradan sonra yeni bir ana oyunla kült klasikler arasındaki yerini sağlamlaştırması, oyun dünyasında büyük heyecan yarattı. Batıda Mystic Quest veya Final Fantasy Adventure olarak bilinen Mana oyunları, JRPG formülüne aksiyon katma konusundaki benzersiz yaklaşımlarıyla dikkat çekiyor. Uzun süredir dizinin devamının olmayacağı düşüncesiyle hayranların umudu azalmıştı. Visions of Mana’nın duyurusu uzun süredir hayranlarını heyecanlandırdı. Diziyi daha önce denememiş olanların ilgisini çekmeyi ihmal etmedi. Bu yeni macera aynı zamanda Mana dünyasının büyülü atmosferini de genişletiyor. Üstelik oyunculara keşfedecekleri çok şey sunuyor. O halde gelin Visions of Mana hakkında bildiğimiz her şeyi inceleyelim.

Aksiyon Odaklı Stil Mana Vizyonlarında Daha da Arttı

Visions of Mana’nın şu an için kesin bir çıkış tarihi bulunmasa da 2024 yazında çıkması bekleniyor. Bu destansı maceraya PS4, PS5, Xbox Series X/S ve PC’de katılmak mümkün olacak. Serinin ilk kez Xbox platformuna çıkacağı ön plana çıkıyor.

Duyuru fragmanındaki görsellerde Visions of Mana’nın yeni 3D sanat formuna ek olarak çeşitli ortamlar ve dövüşlerden hızlı kesitler gösterdiğini gördük. Ana karakter Val ile hem tek başına hem de bir partiyle yapılan devasa işveren savaşları ve kavgaları ortaya çıkıyor. Şu ana kadar hikayenin Val’in arkadaşının sadaka olarak seçilmesi etrafında döndüğünü biliyoruz. Sadaka, mana akışını yeniden sağlamak için Mana Ağacına seyahat etmek üzere seçilen kişidir. Val, yolculuğu boyunca arkadaşını korumakla görevli Ruh Muhafızı olmayı isteyerek üstlenir. Geliştirici Direkt, oyun içi fragmanında bizlere oyunun stüdyodaki kamera arkasını gösterdi. Oyuna daha derin bir dalış yaptığını gördük.

Visions of Mana’da aksiyon odaklı tarzın daha da geliştirildiği söyleniyor. Standart baskınlar, fırlatmalar ve büyülerle düşmanlarla sorunsuz bir şekilde koşacağınız ve etkileşime gireceğiniz bir deneyim sunmayı planlıyor.

Bu Savaşta Elementaller En Değerli Olacak

Büyük haritalarda seyahat etmeye yardımcı olmak için picul’lar, üzerine binebileceğiniz ve hatta düşmanların üzerinden geçebileceğiniz büyük yaratıklar olarak tanıtıldı. Bu canlıların Yorkshire teriyerlerinin, pangolinlerin ve hatta Mısır mitolojisindeki Anubis’in özelliklerini bir araya getirdiğini gözlemliyoruz. Visions of Mana oyunu tamamen açık bir dünyaya sahip olmasa da büyük merkezlerin arasında küçük yükleme alanlarının olması mümkün.

Savaştaki önemli bir özellik Elementaller olacaktır. Benzersiz özelliklere sahip öğeler olarak tanımlanırlar. Her Elemental’i uygun düşmana karşı kullanarak zayıf yönlerden yararlanabilir ve muhteşem son saldırıları yeniden gerçekleştirebilirsiniz. Visions of Mana’nın çıkış tarihi belirlenene kadar ön siparişlerin alınamayacağını da belirtmekte fayda var. Şimdilik yapabileceğiniz en iyi şey oyunu istek listenize eklemek.

haberdalaman.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu