Haber

Yurt genelinde hazır tutulacak! Bakanlıktan kritik noktalarda önlem

Sağlık Bakanlığı, Kurban Bayramı tatilinde 3 bin 287 ambulans ve 19 bin 83 acil sağlık hizmeti çalışanı, 171 UMKE aracı ve 855 UMKE çalışanının görev yapacağını bildirdi.

Bu kapsamda başta İstanbul, Ankara ve İzmir illeri olmak üzere yurt genelindeki çevre yolu bağlantı noktalarında; Sağlık tedbirleri alınarak acil durumlara en kısa sürede müdahale edebilmek için helikopter ambulans, acil durum ambulansı, UMKE ekibi ve motorlu ekiplerin hazır bulundurulacağı belirtildi.

Kuzey Marmara Otoyolu Kocaeli İl sınırındaki kontrol noktasına gelen Acil Sağlık Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Nurgül Çiğdem, “Şu anda Kuzey Marmara Otoyolu üzerindeyiz. İstanbul’un hemen girişinde. Bayram nedeniyle artan trafik yoğunluğuna hızlı bir şekilde müdahale edebilmek için 112 ekipleri ve UMKE ekiplerini görevlendirdik. Hava ambulansımız, 112 kara ambulansımız, motorlu ekibimiz. , UMKE aracı ve UMKE Atak aracı hazır. Olası bir afet karşısında hızlı bir şekilde müdahale etmek ve en uygun hastaneye yönlendirmek için ekiplerimiz bayram boyunca yoğun zamanlarda burada olacak.”söz konusu.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu