Haber

Erdoğan’ın Hamas açıklamasına İsrail ve İtalya’dan tepki

İsrail Kültür ve Spor Bakanı Miki Zohar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Hamas bir terör örgütü değil, topraklarını ve vatanını korumak için mücadele eden bir özgürlük ve mücahit grubudur.”X hesabından yaptığı açıklamaya ilişkin bir gönderi paylaştı.

Zohar, “Erdoğan terörü destekliyor, nokta. Türkiye ile ilişkilerimizin gidişatını yeniden hesaplamanın zamanı geldi.”o yazdı.

İTALYA İSRAİL’DEN ÖNCE TEPKİ VERDİ

İtalya Başbakan Yardımcısı Matteo Salvini de Erdoğan’ın Hamas’la ilgili sözlerini kınadı. “Bu sözler ciddi ve iğrenç. Dışişleri Bakanı Antonio Tajani’den Türkiye’nin bakanlık büyükelçisini protesto için çağırmasını isteyeceğim.”dedi.

İtalya’nınMuhatabı İsrail’den önce tepki vermesi dikkat çekti.

ERDOĞAN MI SÖYLEDİ?

Bugün AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, şunları söyledi: “Filistin davamızdan vazgeçmeyeceğiz. Hamas bir terör örgütü değil, kendi toprağını ve vatanını korumak için mücadele eden bir özgürlük ve mücahit grubudur. Hayatımda bir kez Netanyahu denen bu adamın elini sıktım. Biz Niyetimiz iyiydi ama suiistimal edildiler. İsrail’e gitme projemiz vardı, iptal ettik. Gitmeyeceğiz.”dedi

KAYNAK: HABER7

eskipazarhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

istanbul evden eve nakliyat
Başa dön tuşu